Auš diena, tems naktis… ‘Gonnere’ ir ‘Almost Black’

Vandens lelijas galima rinktis pagal dydį, žiedų spalvą, kvapnumą. O galima pabandyti sudaryti ir kompozicijas, pvz., kontrasto principu. Būtent todėl tvenkinyje greta viena kitos ir susodinau šias dvi veisles ‘Almost Black‘ ir ‘Gonnere

Abi šios lelijos vidutinio dydžio, priskirtinos prie lepesnių, nekvepia, tačiau žiedai „dvigubai” pilnaviduriai.

Žiedų stambumas ima „jaustis” vos pumpurui iškilus virš vandens. Jie gerokai stambesni už kitų lelijų žiedpumpurius.

Pumpuras

‘Almost Black’ pasiruošęs žydėt pumpuras

Abiejų veislių lapai žali, jauni būna šiek tiek bordinio atspalvio, kuris lapų kraštuose gali išlikti kiek ilgiau. Kadangi lapai vienodi, šių lelijų kerus galima sujungti į vieną, susodinant labai arti.

‘Almost Black’ – tamsiai bordinės spalvos žiedais. Žiedlapių viršūnės bukos, jis panašus į bijūno žiedą. Tai turbūt tamsiausia vandens lelija, auginama Lietuvoje, o gal ir viena tamsiausių iš visų išvestų šalčiui atsparių veislių.

Almost Black
‘Gonnere’ – visiškai balta. Žiedas tarsi baltas sniego kamuoliukas. Žiedlapių viršūnės, kaip ir spalva – priešingos ‘Almost Black’ – jos smailos.

Gonnere
Abi šios vandens lelijos nežydi taip gausiai, kaip labiausiai paplitusios veislės, jos ir prigijusios suauga daug lėčiau. Pavyzdžiui, ‘Almost Balck’pirmojo žiedo reikėjo laukti dvejus metus.

Ir pražysta jos vėliau vasaros bėgyje, anksčiau baigia žydėjimą. Auginant jas, reiktų labiau rūpintis ir šaknine mityba. Jei maisto medžiagų nėra grunte, būtina jas papildomai tręšti. Šios veislės žydėjimui išeikvoja nemažai jėgų.

Kaip jau minėjau, šias dvi veislias išsirinkau vien dėl kontrasto principo komponuojant tvenkinio florą. bet kadangi jos suauga lėtai – teks dar metelius kitus palaukti, kol „juoda-balta” bus ryškiau išreikšta tvenkinio paviršiuje.

Auš diena, tems naktis

Vandens lelijų paradas (nuo apačios): ‘Almost Black’, ‘Gonnere’, fone – ‘Attraction’

Daugiau nuotraukų: ‘Almost Black‘, ‘Gonnere