‘Colorado’

Jeigu norite kad jūsų tvenkinys antroje vasaros pusėje saulėm nušvistų, pasisodinkite… ‘Colorado’

'Colorado' 3

Tai – kiek išrankesnė, stamboka vandens lelijų veislė, turinti ilgą šakniastiebį, todėl pamažu keičianti savo vietą tvenkinyje. Dėl šios priežasties arti nevertėtų sodinti kitų veislių, ypač smulkesnių. Sodinti vertėtų į 1,2-1,5 m gylį, gerai apšviestoje vietoje, išlaikant bent 1,5 m atstumą į šalis nuo kitų veislių vandens lelijų. Gausiai žydėti pradeda trečiaisiais po pasodinimo metais.

Lapai žali, žiedai nuo rausvai lašišinės iki oranžinės spalvos. Žiedai dideli, žydi 5-6 dienas.

Žydėti metų eigoje pradeda vėliau už kitas vandens lelijas, laukia kol vanduo geriau sušils ir maksimaliai pailgės diena. Žydi gana gausiai iki atvėstant orams rugsėjo pradžioje. Tačiau naujus žiedinius pumpurus formuoja ir toliau.

Priklausomai nuo vasaros (šiluma, saulėtos dienos), žiedų spalva gali įvairuoti:

Colorado ruzavas

'Colorado' 7

Atšalus orams, pumpurai nebesiskleidžia, lieka žiemoti po ledu. Taip elgiasi ir kitos vandens lelijų veislės (‘Attraction’, ‘Conqueror’), tačiau ‘Colorado’ dar niekada neteko matyti peržiemojusių pavasarį prasiskleidusių pumpurų. Jie paprasčiausiai pavasarį sušilus vandeniui supūna.

Nors bendrai žydėjimo gausumu gerokai nusileidžia tokioms veislėms kaip ‘Rossenymphe’, ‘Conqueror’, tačiau, na vien dėl tokių žiedų vaizdų ją savo vandens lelijų kolekcijoje turėti verta.

‘Colorado’ žiedas, artėjant prie jo fotoaparatui:

Nuotraukų galerija