‘Mayla’

Peržvelgiau rausvų, keičiančių spalvą, blunkančių, oranžinių, baltų geltonų žiedų spalvos lelijas. Dabar laikas šiokiai tokiai egzotikai. Yra keletas šalčiui atsparių vandens lelijų, sėkmingau augančių ir žiemojančių mūsų klimato sąlygoms, o žydinčių fuksijos spalvos žiedais. Tai – ‘Mayla’, ‘Celebration’. Bandžiau pasisodinti abi. Tačiau ‘Celebration’ neįsišaknijusį šakniastiebį iškapstė lynai. O prigijo, suaugo ir pražydo tik ‘Mayla’.

may1

Auginant antrais metais jau žydi, bet lyginant su kitomis veislėmis – labai negausiai. Man pavyko antraisiais metais pamatyti tik du žiedus. O ir per trejetą kitų žydėjimo gausa apsiribojo iki 10 žiedų per sezoną.

may2

Tai – vidutinė/stambi vandens lelija. Lapai dideli, žali, tačiau lapo lakštas pradžioje būna šviesiai bordinio atspalvio. Keras nėra labai platus ir daugialapis.

may3

Žiedai – fuksijos spalvos, „dvigubai” pilnaviduriai (nežinau, kaip apibrėžti tą didesnį pilnaviduriškumą, bet žiedlapių jie turi daugiau už daugelį veislių). Pirmą kartą kai pamačiau pražydusią, nepatikėjau, kad tai gyva gėlė. Žiedas atrodo lyg dirbtinis.

Ši veislė kiek lepesnė už anksčiau mūsų aptartas. Jai reiktų saulėtos vietos (nelabai mėgsta dalinio šešėlio), gerai įšylančio vandens. Žydėjimo gausumu irgi pasigirti negalima. Žiedas žydi 4 dienas. Tačiau spalvos neįprastumas man kompensavo visus kitus veislės trūkumus.

Nuotraukų galerija