Tinkamiausios auginti vandens lelijų veislės. Rudeniniai pasvarstymai

Dar šiek tiek pasvarstymų apie kai kurių veislių tinkamumą. Situacija rugsėjo 1 dienai. Žinoma, kai kiekvienos veislės imamas tik vienas augalas, tai išvadų paklaida gali būti ir didoka.

vanlelijosrudeni

1 – ‘Rossenymphe’. Žydėti pradėjo pirmoji, visą vasarą buvo pilna žiedų. Dabar arodo kiek suvargusi ir išsikvėpusi. Nors žydi. Bet žiedai gerokai mažesni ir blankesni.

2 – ‘Moorei’ vienas kitas žiedas vasaros pabaigai. Rudenį pasitiko be išsiskleidusių žiedų.

3 – Kelios nykštukinės. Pygnmaea ‘Rubra’, ‘Aurora’, ‘Hermine’. Kiekviena pasirodo skirtingai. ‘Rubra’ pirmoji sukrovė žiedus ir dabar žydi. Tiesa, per visą vasarą buvo vienas kartas kai vienu metu žydėjo daugiau  nei vienas žiedas (jų tada buvo du). ‘Hermine’ žydėjimo intensyvumu atsilieka, bet dar visai neseniai buvo žydinčių pavienių žiedų. ‘Aurora’ laukusi du metus, šiemet pražydo pirmą kartą po pasodinimo, tesukrovė 4 žiedus ir panašu, kad daugiau nelabai linkusi žydėti.

4 – ‘Attraction’ (kaip ir ‘Conqueror’) – štai kas žiedų gausa užimtų pirmą vietą be konkurencijos. Pradeda metų eigoj kiek vėliau už ‘Rossenymphe’, bet užtat yra absoliutus kūdros čempionas. Ir dabar, rugsėjo 1-ąją – vienu metu 10 žiedų.

5 – ‘Colorado’ (po žiemos buvo suvargusi, vos spėjo atsigauti iki rudens)

6 – ‘Gonnere’ – 1 žiedas

7 – ‘Almost Black’ – 1 žiedas

8 – Pygmaea ‘Rubra’ (kaip ir Nr. 3)

9 – ‘Arc-en-Ciel’ (po žiemos buvo suvargusi, vos spėjo atsigauti iki rudens)

10 – ‘Fabiola’. Kaip rudens vandens lelija, be jokios abejonės, „Kūdros Vice Mis”. O visų metų kontekste dalintųsi prizines vietas su ‘Attraction’ ir ‘Rossenymphe’ (žiedų skaičiaus rungtyje)

11 – ‘Indiana’ – keletas žydinčių žiedų.