Pirmosios žuvys (2008-2009)

Pirmosios žuvys buvo įleistos į tvenkinį 2007-aisiais metais, vėlyvą rudenį, lapkričio 13-ąją. Keletas kilogramų dvivasarių lynų iš „Akvilegijos“. Visas vandens savybių suvienodinimo procesas vyko ant „pirmojo“ sniego. 


1zuvys2zuvys

Paleisti tvenkinin dauguma išsislapstė akimirksniu. Keletas ramiai dar paplūduriavo palei laiptelius, po to prisijungė prie kitų, pasislėpė. Iki kitų metų jų ir nebemačiau, kad ir kaip stengiausi.

Kadangi lynai – žuvis slapukė, tai kaip jiems sekėsi peržiemoti, sunku pasakyt. Kiek sulaukė pavasario.

2008-aisiais. Jau balandžio pradžioje, per žiemą interneto svetainėse ir forumuose prisiskaitęs informacijos, susigundžiau įsigyti dekoratyvinių margaspalvių žuvelių. Kadangi patirties kaipo ir nėra, tai nelabai yra ir skirtumo iš kur pabandymui jas pirkt. Nusipirkau te, kur buvo „pakeliui“, t.y. iš Kikos.

Pradžioje penkis, ale karpoius KOI. Nors net mano neįgudusiai akiai jie pasirodė „daugkartinio mišraus“ kryžminimo. Bet žuvytės simpatiškos, taigi, nereik ir kabinėtis.

3zuvys

Kadangi Kikoje sugeba supakuot didelį kiekį žuvų mažame kiekyje vandens, tai šį kartą nebuvo ką nupilt (visas šias žuvis atsivežiau gal 2 litruose vandens). Teko tik papildyti tvenkinio vandeniu.

Paleisti pradžioje susispietė į būrelį ir po to draugiškai pasislėpė pakrantės žolėse.

4zuvys

Kitas žingsnis – dar lynų ir amūrų. Lynai – dvivasariai, amūrų visokių – ir dvivasarių, ir vienmetukų. Šįsyk ir „Akvilegija“ pasistengė „supakuoti“ viską itinmažame kiekyje vandens.

5zuvys

Suleidus žuvis, tapo malonu prieit prie tvenkinio – jame visą laiką kažkas judėjo. Deja, čia ir pirmosios nesėkmės. Amūrai (didieji) išbuvo gal mėnesį ir krito nelygioje kovoje su pavasarine virusemija, dingo ir mažieji, bet plaukančių pilvu į viršų nepamačiau nė vieno. Jie tiesiog dingo.

O lynams patiko. Šylant orams, jie antroje dienos pusėje masiškai sukildavo į vandens paviršių ir tūnodavo kokių nors žolių šešėlyje lyg kokie tokie dideli, tamsūs povandeniniai laivai.

Keletą kartų buvau dar papildomai užsukęs į Kiką nusipirkt vienos ar kitos man patikusios žuvies. Taip karpių ir įtariamų mišrūnų pulką sudarė apie 10 žuvų.

6zuvys

Atėjo vidurvasaris, prasidėjo nerštas. Kaip jie ten grafikus susidėliodavo neaišku. Bet jei vieną dieną neršia pakrantėmis lynai, tai žiūrėk po pietų tomis vietomis praeidavo kažką įnirtingai apžiūrinėdami karpiai. Kitą dieną tose pačiose vietose „turkšdavosi“ karpiai.

7zuvys

Deja, kelių savaičių bėgyje atsirado ir pirmųjų aukų.

8zuvys

9zuvys

Jų buvo keletas. Likusi grupė po kelių audringų savaičių pliuškenimosi vėl ramiai plaukiodavo būreliu.

10zuvys

11zuvys

12zuvys

O po mėnesio pastebėjau, kad visur pilna jau ūgtelėjusių jauniklių. Jų buvo tiesiog tūkstančiai… artėjo ruduo…