‘Conqueror’

Sena gera veislė, ypač tinkanti pradedantiems augintojams. Fotoaparato žvilgsnis į žiedą prie jo artėjant:

'Conqueror' at its approach - step 1

'Conqueror' at its approach - step 2 (1)

'Conqueror' at its approach - step 3

Tai turbūt labiausia pasaulyje (bent jau Europoje) paplitusi vandens lelijų veislė. Kiek žinau, išvesta apie 1920 metus. Prancūzų darbas.

Paplitimą sąlygojo ne tik dekoratyvinės veislės savybės, bet ir didelis atsparumas bei greitas augimas. Prigyja lengvai, lengvai pakelia persodinimą net gi vegetacijos metu ir žydinti. Žiemoja gerai. Gerai auga kai vandens lygis yra 0,5-1,5 m. Lengvai prisitaiko prie vandens lygio svyravimų. Vanduo gali nusekti vos ne iki 10 cm virš dugno, jei neišdžiūna augimo kūgelis, ši lelija tokias sausras nesunkiai perneša, tada pradėdama auginti beveik orinius lapus.

Žiedai iki 15 cm skersmens, rausvi, bordiniai šlakuoti (gal daugiau dryžuoti). Žydi apie 5 dienas, nors vegetacijos pabaigoje atvėsus orams kai kurie žiedai išbūna prasiskleidę net 9-10 dienų. Dienos bėgyje pabunda gana anksti, užsiveria bene vėliausiai iš visų. Žydėjimo pabaigoje žiedas nakčiai gali ir visai neužsiverti.

Priklausomai nuo saulės šviesos ir šilumos žiedų forma ir spalvos intensyvumas gali labai įvairuoti (spalvos intensyvumas, žiedlapių forma – pavyzdys sekančiose dvejose nuotraukose):

'Conqueror' 4 (1)

'Conqueror' at its approach - step 2 (1)

Susimaišius su kitomis veislėmis, pastarąsias labai stipriai stelbia.

Patekusi į palankias sąlygas gali suvešėti ir apaugti visą nedidelį tvenkinį, todėl reiktų laiku reguliuoti šios veislės vandens lelijų augimą.

Nuotraukų galerija