‘Arc-en-Ciel’

aec1

Ši lelija priskirtina prie didžiųjų ir kiek lepesnių. Gylį jei reiktų parinkti intervale 1-1,5 m, analogiškai paliekant panašius tarpus ir į kraštus. Pasodinus per sekliai, lapai labai išsiskirsto į visas puses, o kero viduriukas lieka tuščias.

aec2

Žiedai balti su rausvu atspalviu, viduriukas ryškiai geltonas. Suaugusių kerų žiedai iškyla 10-15 cm virš vandens, žiedlapiai atlinksta atgal, vandens lelija šiek tiek ima panašėti į lotosą. Tokia žiedų forma pasižymi labai nedaugelis žiemai atsparių vandens lelijų veislių.

Jaunų kerų žiedai plūduriuoja vandens paviršiuje, išsiskirdami gal vien tuo, kad jų žiedlapiai yra smailoki.

aec3Dar vienas išskirtinis šios veislės bruožas, nebūdingas daugeliui lelijų – labai margi, dideli lapai. Pradžioje jie būna bordinio atspalvio, po to pažaliuoja, bet visą laiką išlieka su kreminėmis, rausvomis, bordinėmis juostomis, dryžiais ar dėmėmis.

aec4

Net gi nežydintis šių lelijų keras yra dekortyvesnis nei kitų veislių.

Kad veislė lepi, pastebima jau iškart. Pirmiausia, tai sparčiai ima augt tik gerai tvenkinukui įšilus, gerokai vėliau už kitas vandens lelijas. Turbūt mano tvenkinyje pavasarį ji yra paskutinioji nubudusi. Žiemos poilsiui ima ruoštis viena pirmutinių.

Per dvejis metus tesulaukiau vieno žiedo

aec5

Vis gi dar šią veislę priskirčiau prie „sėkmingai auginamų”, „tinkančių auginti Lietuvoje”.

Daugiau nuotraukų