Klausimai – atsakymai. Lotosai

Nors svetainėje yra nuoroda į forumą Akvariumas.lt, tačiau dažnai skaitytojai kreipiasi elektroniniu paštu vienu ar kitu klausimu. Gal iš pirmo žvilgsnio forumas atrodo kiek painokai, bet jame nesunkiai galima rasti dekoratyvinių tvenkinių temų grupę, o joje mažesnę grupelę „Flora„, kurioje jau visai nesunkiai randama ir aiškiai matoma Lotosų tema. Užduodami klausimą forume ir gavę į jį atsakymą, jūs padedate ir kitiems patobulinti savo žinias apie vieną ar kitą augalą. Juk visa diskusija matoma ir viešai pasiekiama ne vienai dešimčiai susidomėjusių.

Be to, kartais būna labai keblu, kai skaitytojai (ypač pavasarį) užduoda panašius klausimus. Atsakai vienam, po dienos kitos kitas jau domisi kažkuo panašiu. Būtent todėl forumai ir naudojami kaip patogiausia elektroninio bendravimo forma. Juose vienu metu gali tiek klausti, tiek atsakyti ne vienas dalyvis.

Taigi, kol apsiprasime su foruminiu bendravimu, kad būtų visiems kiek paprasčiau, skelbsime klausimus ir atsakymus į juos viešai. Šis įrašas – atsakymai į klausimus apie lotosus.

lotosas


Ar reikia lotosams keisti vandenį kaip ir sėkloms iki persodinant juos į gruntą?

Nei dygstančioms sėkloms, nei jauniems dar nepasodintiems augalams vandens keisti nereikia, jei jis skaidrus. jei vanduo drumsčiasi, o aplink sėkla matosi balsvas apnašas, tada vandenį reiktų pakeisti.

Suaugusiems lotosams, kurie pasodinti į gruntą tuo labiau vandens keisti nereikia. Jei lotosai auga gerai, jie išsiurbia visas maisto medžiagas ir jų nebelieka jokiems kitiems organizmams – bakterijoms ar dumbliams. Tačiau jei lotosas dar nepakankamai suaugęs, vandens paviršiuje gali pradėti kauptis neestetiškai atrodanti žalia dumblių plėvelė. Ją galima nuimti.

Taip pat reiktų sekti, kad vandens lygis per daug nenukristų, papildyti šviežiu išgaravusį ar augalų sunaudotą vandenį. Vanduo, kuriuo papildoma talpa su augančiais lotosais, turi būti panašios temperatūros.


Ar būtinas lotosams papildomas apšvietimas ankstyvą pavasarį?

Lietuvoje lotosams šviesos niekada nebus per daug. O ankstyvą pavasarį, kai jie daiginami ar pradeda vegetuoti, papildomas apšvietimas šiems augalams būtų tik į naudą.